Genel

SEO’da Değişmeyen 5 Önemli Faktör

SEO’da gelip geçen birçok popüler olmuş yöntem var, sadece bazıları kalıcı oluyor ve en iyi / geçerli SEO yöntemleri haline geliyor. Bu değişmeyen SEO yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

1) Anahtar kelime optimizasyonu, değişmeyen bir SEO tekniğidir ve anahtar kelime çalışması, arama motorları var olduğu günden bugüne dek var olan bir kriterdir.

2) Backlinkler SEO faaliyetleri söz mevzusu olduğunda değişmeyen kriterlerden bir diğeri backlinklerdir. İçerikleri ilave edip tüm sayfa içi SEO etkinlikleri tamamlandıktan sonra, proje için backlink alma vakti gelmiş anlama gelir. Backlink, dünyanın büyük arama motorları tarafınca resmi olarak tanınan bir sıralama kriteridir.

3) Zamana duyarlı içerik, ömrü kısa olan ve kamuoyunun geçici olarak ilgisini çeken içeriktir. Örneğin, Google yeni bir algoritma güncellemesi yayınladığında , yeni güncellemeyle ilgili herhangi bir makale bir haftalık bir raf ömrüne haiz olacaktır ve onu optimize etmek ve bir hafta boyunca sıralamasını ve trafiğini izlemek gerekir. Aynısı yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde, ünlü bir çift boşlanmış olduğunda, internette bir şey anlık popüler olduğunda, büyük bir olay olduğunda vesaire için de geçerlidir. Zamana duyarlı içerik internetten de eskidir. Basılı medyadaki haberler şeklinde düşünülebilir.

4) Her zaman taze içerik, zamana duyarlı içeriğin tam tersidir. Her vakit alakalı olacak içerik türüdür. Size devamlı olarak durağan miktarda trafik getirme potansiyeline haizdir. Sadece, zamana duyarlı içeriğin arama hacmine haiz olmayabilir ve aynı oranda dikkat çekmeyebilir. Bu içerik türü, edebiyatın kendisi kadar eskidir. Aslında, zamana duyarlı içerikten daha eski olduğu söylenebilir.

5) Yapılandırılmış içerik, arama motorlarının içeriğin yapısını öğrenmesini sağlamak amacıyla h1, h2, h3 etiketlerinin yanı sıra bir takım başka kod kullanma işlemleridir. Bu, arama motorunun içinde ne olduğu düzgün bir şekilde dizine eklemesini sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir